• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
☎️ Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
🚚 Esnaf - Ticaret - Hukuk - İnşaat - Oto Bakım - Ulaşım - Nakliye - Mobilya Telefon ve Adresleri
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Armutlucuma
Hava Durumu

Her zaman Aynı Sözlerin söylendiği Devrek Ereğli Karayolu İçin Özcan UKUPINAR'ın Açıklamaları

ULUPINAR, DEVREK'TE ZİYARETLERDE BULUNDU

27 Aralık 2012, 00:19 İbrahim TIĞ

AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek'te çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.

 

   AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, ilk olarak Devrek Kaymakamı Cem Afşin Akbay’a hoş geldin ziyaretinde bulundu. Ulupınar’a ziyareti sırasında, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, AKP İlçe Başkanı Özcan Özmekik, İl Genel Meclisi Üyeleri Vacit Durdubaş, Nazmi Öksüz, Şahin Aldıbaş, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Eğerci Belediye Başkanı Recep Civelek, Özbağı Belediye Başkanı İsmail Gözlü, AKP Devrek İlçe Teşkilatı Yöneticileri eşlik etti.

   Kaymakam Akbay’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar; “ Kaymakam beye hoş geldin ziyaretinde bulunmak istedik. Kendisine Zonguldak bölgesinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı anlatmak istiyoruz. İlk olarak hastanemiz hakkında bilgi vermek istiyorum. Hastane çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. MOBESE sisteminin de 2013 yılı içerisinde faaliyete geçmesini planlıyoruz” şeklinde konuştu.

ULUPINAR: TABURUN KAPANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

    Ulupınar, Kaymakam Akbay’a taburun kapatılması ile ilgili bilgiler vererek, “Şu an taburun kapatılması söz konusu değil, bu konu hakkında Tugay Komutanımız ve Valimiz ile bizzat görüşeceğim. İlerleyen zamanlarda bedelli askerliğin gelmesiyle asker sayısında azalma olacak ama Devrek şu anda bunların arasında değil. Burası en son kapanacak taburlardan birisi. Burası kapanırsa bile yerine cezaevi açmak çok mantıksız. Zaten Beycuma’da cezaevimiz var. Yerine polis meslek yüksekokulu veya dört yıllık fakülte açılabilir. Ya da gardiyanlık okulu açılabilir. Bugün böyle bir şey gündemde değil. Sürecin uzaması için elimden geleni yapacağım. Sizlerden de bu konuda destek bekliyorum” dedi.

ULUPINAR: YOL ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

    Ulaşım alanında Zonguldak’ın gelişmesi için çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Ulupınar, şunları söyledi; “2013 yılı içerisinde Dorukhan-Devrek yolu bağlanacak. Çaylıoğlu-Devrek ve Çaylıoğlu-Ereğli yolu gündeme alındı. Önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlanacak. Ulaştırma Bakanımız önümüzdeki günlerde ilimize gelerek yollarımızda incelemelerde bulunacak. Karaman-Zonguldak ve Zonguldak-Ereğli arası duble yollar tamamlanacak. Filyos Limanı Projesinin de önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleştirilecek.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Devrek Kaymakamı Cem Afşin Akbay; “Çok teşekkür ederim, ziyaretinizden büyük mutluluk duydum. Tüm misafirlerimizin ziyaretinden memnuniyet duydum. İlçemize hizmet verebilmek için sizlerle işbirliği yapıyoruz, sizlerden destek alıyoruz. Taburumuz önemli bir tesis, korumak lazım” diye konuştu.

ULUPINAR’DAN BELEDİYE BAŞKANI SEMERCİ’YE ZİYARET

     Kaymakam Akbay’ın ziyaretinin ardından AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’ye ziyarette bulundu.

Devrek Belediyesi personelini ziyaret eden Ulupınar, personele çalışmalarında başarılar diledi. Ziyareti sırasında uzun zamandır Devrek’e gelemediğini belirten Ulupınar; “ İlk olarak Kaymakam beye hoş geldin ziyaretinde bulunduk. Ziyaretlerimizde arkadaşlarımızla beraber sorunlarımızı tartışıyoruz. Nelere ihtiyacımız var bunların tespitini yapıyoruz. Devrek’te kamu kurumlarındaki sıkıntılar nelerdir, MOBESE ile ilgili çalışmalarımız olacak. Kamu kurumlarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili çalışmalarımız olacak. Ulaştırma bakanımız önümüzdeki günlerde buraya gelecek. Vali beyle bu konuyu konuşacağız. Yollarımızı konuşacağız. İnşallah çeşitli kurumlarımızı ilçemize kazandıracağız. Sadece seçimlerde değil seçim olmayan zamanlarda da vatandaşlarımıza yardımcı olacağız” dedi.

    Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirterek, Ulupınar ve beraberindekilere teşekkür etti.

ULUPINAR’DAN HASTANE ZİYARETİ

    Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin ziyareti sonrası AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Devrek Devlet Hastanesi’nin yeni idari kadrosunu ziyaret etti.

    Ulupınar’ı, Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Erdem Karakoç ve personeli karşıladı.

   Başhekim Karakoç’tan hastane hakkında bilgi alan Ulupınar; yeni idari kadroya çalışmalarında başarılar diledi. Ardından hastanede yatan hastaları ziyaret eden Ulupınar, hastalarla bir süre sohbet etti.

    Hastane ziyaretinin ardından Ulupınar, Devrek Toplum Sağlığı Merkezini ziyaret etti. Sağlık Grup Başkanı Dr. Nuray Kurt’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Ulupınar, Kurt’a çalışmalarında başarılar diledi.

Ulupınar, Devrek Toplum Sağlığı Merkezi ziyareti sonrası Çaydeğirmeni Belediyesi, Cilas Kauçuk, Çanakcılar A.Ş ve Devrek Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine ziyarette bulunarak, yaşlılar ile bir süre sohbet etti.

TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ MUSTAFA TAŞÇI’YA ZİYARET

     AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, huzurevi ziyareti sonrası Türkiye Muhtarlar Derneği Devrek Şubesi Başkanı Mustafa Taşçı’ya ziyarette bulundu. Devrek’te sivil toplum örgütlerine çeşitli ziyaretlerde bulunarak, sivil toplum örgütlerinin ve kamu kuruluşlarının sorunlarını dinlediğini belirten Ulupınar; “ Devrek’te çeşitli sivil toplum örgütlerine ziyaretlerde bulunduk. Bu bağlamda sizleri de ziyaret etmek istedik. Sizlerin sorunlarını dinlemek için bir araya geldik. Bildiğiniz üzere hastanemiz yapım aşamasında. MOBESE sistemi de 2013 de tamamlanacak. Muhtarlarımızın özlük hakları ve köy kanunu için de çalışmalarımız devam ediyor.  Bu kanunlar yürürlüğe girdiği zaman muhtarlarımızın mağduriyeti giderilmiş olacak. Devrek’te kapanacak köy yok, sadece büyükşehirlerde köyler kapanarak mahalleye dönüştürülecek. Sorunlarınız olduğunda her zaman çözmeye hazırız” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Türkiye Muhtarlar Derneği Devrek Şube Başkanı Mustafa Taşçı, Ulupınar ve beraberindekilere teşekkür ederek, her zaman yanlarında olduklarını bildirdi.

bolgehaber67.net2466 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret734011
Armutlucuma Forum
Sizin İçin Seçtiklerimiz
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.649816.7165
Euro17.357917.4275
Site Haritası