• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Nostalji Fotoğraları
Hava Durumu
Site Haritası

2014 Yılında yaşanan sel felaketi sonrası yolun bazı bölümlerinde heyalan olmuştu.Bu heyalan neticesimnde yolun son durumu nedir. ne zaman yapılacaktır.

2014 Yılında yaşanan sel felakleti sonrası Armutlucuma Kızlarderesi mevkiinde heyalan meydana gelmiş ve yolun yapılması için gerekli girişimlerinlerin yanında çeşitli eylemler olmuş ve 2016 yılında stabilize olarak yol servise açılmıştır.

Hiç yoktan iyidir sözü ile Kızlarderesi'ndeki virajın kaldırılarak direkt geçiş yapılması daha uygun olurdu ama yolun genişletilmesi ve virajların kısmı olarak düzeltilmesi bizleri mutlu eder.

Stabilize çalışmalarının bittiği mıcırlı asfalt için zeminin hazır olduğu kızladeresi mevkii bu kış bizlere nefes aldıracak gibi görünüyor.

Bu yolun tamamı bittiğinde bizlere yapılan bu güzelliği biz fazlasıyla emek harcayan herkese yapacağız.
İşte bu kış geçebilecekmiyiz diye başlık attığımız kızladeresi mevkiinde yolun son durumundan fotoğraflar.

Bir gerçeği yazmak gerekirse 30 EKİM 2016 PAZAR günü kdz Ereğli Armutlcuma üzerinden Devrek ilçesine Zonguldak Kömür Spor - İstanbul Spor maçını izlemeye gittik. Dönüş yolculuğunu Zonguldak üzerinden yaptık.

Bitmek bilmeyen yol diyorlar ya hakikaten bitmek bilmiyor.
60 Km olan DEVREK EREĞLİ yolu çekilmez denilirken 110 KM Devrek Zonguldak ereğli yolu hiç çekilmiyor. Biz yolumuzu seviyoruz. DEVREK EREĞLİ Yolunun bir an önce bitirilip, Bitmek bilmeyen yol projesinden çıkarmak istiyoruz.
912 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret635554
Armutlucuma Forum
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113