• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
☎️ Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
🚚 Esnaf - Ticaret - Hukuk - İnşaat - Oto Bakım - Ulaşım - Nakliye - Mobilya Telefon ve Adresleri
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Armutlucuma
Hava Durumu
Nurettin UÇAR
gezginim511@hotmail.com
Ereğli'den Köylere Olan Yolculuğumuz
22/04/2014

sabah saat 07 sularında karadeniz ereğliden başlayan yolculuğumuzu anlatıyorum.

ilk durağımız kayalıdere harika doğa güzellikleri ve şelaleler.

köydeki doğal yaşantı bildiğimiz o yaşantısından hiç bir şey kaybetmemiş...

Dikkatimi çeken tek şey yıllar öncesinde gittiğimiz zaman evlerin çatılarında terme takma alüminyüm tv antenlerinin yerin çanak antenler almış..

Çeşmeler aynı yine buz gibi sular akıyor..

İnsanlar koyun,keçi,at ve eşeklerini semerliyordu çünkü gün başlıyor bağ bahçe onları bekliyordu biz sabahın erken saatlerinde insanlardaki bu güzelliği bereketin nasıl elde edildiğini görme şansına sahip olduk yüce "ALLAH''a şükürler olsun...

Kayalıdere' de eskiden anca Armutlucuma'da pazarda yada cenazelerden birbirimizi tanıdığımız insanların sıcak karşılamasıyla buyurun kahve süt birşeyler ikram edelim demeleri varya o herşeye değerdi..

sonra Ali yeğenim iş başında fotoğraflar çektik bulduğu her kareyi değerlendirdi..kayalı dere yolculuğumuz kızlarderesinde kahvaltı sofrası ile devam etti oradan Yazıören Torunlu ve Hacıuslu'ya yolU verdik..oralarda da sıcak karşılandık yazıörendi ilk durağımız..Sadettin Yıldızhan abimiz,ismail yıldırım kardeşimiz ve Mehmet Göktaş abimizle sohbet edip torunluda Ercan abimizin çayını içip hoş sohbetine ortak olduk..sonra Hacıuslu oradada Ramazan Uludağ,Hikmet Uçar, Rafet abimizin sohetleri ile yolculuğumuza devam ettik sonra saRıhamzaoğlu ardından Vakıf ve orada da çay molası oldu kimlerle karşılaşmadık ki..Recep Özen dayım Zeki amca, Ziya Aydın abimiz Şaban Erdoğan Öğberler'de orada hoş seda güzeldi ardından Sakallar, Babadağı,Mumcuoğlu, Kirencik derken yine çay molası..Kirencik muhtarımız çay içmeden yollamam dedi iyikide yollamamış..öğberler muhtarı Dursun Güler ve Vakıf köyü yeni muhtarı Sadullah Karahan'da oradaymış..çok hoş sohbet oldu köylerimiz ve insanlarımız hakkında neler yapabiliriz konuşmalarının ardından yola devam Yeniköy'de parke çalışması dolayısla kalablaık bir halk harekatı ile karşılaştık orada Tokalaşmadığımız insan kalmadı çok sıcak bir sohbet orada da yaptık kısa da olsa..yolculuğumuz oradan devam etti..

Nurettin UÇAR

Armutlucuma Civar Köyleri Web Sitesi Köşe Yazarı

BU YOLCULUĞUN FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN BU YAZININ ÜZERİNE TIKLAYIN1512 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

yazar      22/07/2014 15:16

yazsana yazar degilmisin :))
hamide orhan

Yazarın diğer yazıları

Sözün Bittiği Yer de, Yeni Sözler Devreye Girer - 19/03/2019
Neyi nerde yapacağın değil Neyi kiminle yapacağın önemlidir. ALİ ATAR
Nereye Gidiyorsunuz.... - 24/05/2016
Armutlucuma için var olan değerler var...İnsanlar var...
ÖNEMLİ DUYURU.......Armutlucuma Civar köyleri - 19/05/2014
Çok Değerli Armutlucuma’lı Kardeşlerim 30 Mart Seçimleri Öncesi Başlattığımız Halk Harekatı Ve Diriliş Toplantılarında Desteklerinizi Esirgemediniz..Bu Harekatın Devamı İçin Birde Yemek Düzenlemiştik.
Sivrisinek İle Muhabbetim..... - 16/06/2013
Sivrisinek ile aramızda geçen sohbertten kesinti
Vay Benim Eniştem - 30/05/2013
Seni Seviyoruz Enişte
Armutlucuma'da Futbol Nasıl Başladı... - 13/10/2012
O yıllarda Zonguldakspor TürkiyE 1’nci liginde iyi mücale ediyordu Ramazan ARSLAN Zonguldakspor ile tranfer görüşmesi için Hollanda’dan izine gelir kendisine yapılan transfer teklifini az bulur ve kabul etmez.
Doğduğun Yeri Özlemek İnsanları Tanımak - 09/10/2012
Kişilere anlık görünüm ve kılık kıyafet yapısı ile değerlendirmek o insanlara hakaret etmek gibi bir şey olur. Önemli olan insanın kendine yakıştırdığıdır.
Bayramlardaki Armutlucuma - 09/09/2012
O kadar çok eski değil.1995 ten öncesi bayramlar. Bizmi büyüdük yoksa gerçekten geleneklermi değişti? Yada böyle olacağı bellimiydi!..Bayram gezmelerinde girdiğimiz her evde yemek yerdik yemeden çıkma şansımız yoktu zaten.Neremize yerrmişiz o kadar
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret734483
Armutlucuma Forum
Sizin İçin Seçtiklerimiz
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Site Haritası