• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
☎️ Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
🚚 Esnaf - Ticaret - Hukuk - İnşaat - Oto Bakım - Ulaşım - Nakliye - Mobilya Telefon ve Adresleri
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Armutlucuma
Hava Durumu
Gezgin ile Armutlucuma Civar Köyleri Doğa ve Sohbet Gezisi

Nurettin Dayım (NURETTİN UÇAR), Teyzeoğlu Ömer (ÖMER ER) ve Ben (ALİ ATAR) 20 NİSAN 2014 pazar günü saat 07:00' de başlayan köy gezilerimiz İlk olarak Kayalıdere Köyü ile başlıyor.
Çok insanlar ile tanıştık çok güzel sohbetlere imza attık önümüzdeki yıl tekrarını yapacağız inşallah, köylerimizi ve Köyümüz insanlarını seviyoruz

Aşağı Kayalıdere köyü girişinde güzel bir şelale ve bu şelalede çekilmiş güzel bir fotoğraf

Kayalıdere köy meydanına girdiğinizde her şey doğal köylerdeki insanlar o köylerin doğallığını tamamen yaşıyorlar. Sanki çocukluk yıllarımız geri gelmiş gibi


Tarihten kalma yerler gibi görünen ve gerçekten tarih olan Kayalıdere köyündeki o güzelliklerden bir fotoğrafDoğa cenneti kültür parkı gibi olan güzellikler
Kızlarderesi Çifteköprüler çeşmesinde güzel bir kahbvaltı. Kuşların, derenin ve Çeşmeden akan suyun sesiyle dinleniyor  insan


Devam eden köy gezilerimizin durağı bu sefer Yazıören köyü, burada güzel sohbet ve köylerin güzel fotoğraflarını çektikten sonra yolumuz devam ediyor.Tabi bu arada biz köylerin fotoğraflarını çekerken bizi de fotoğraf karesinin içine almayı unutmamışlar. teşekkür ediyorum Ömer'e Dayım Nurettin UÇAR'a derken Yazıören köyü üzerinden Öğberler, Kirencik ve Yeniköy'ün fotoğrafını çekerken bir bakmışız Nurettin dayım geçen yıl ektiği bahçede soğan marul ve bezelyelerin durumunu kontrol ediyor derken bi bakmışız Torunlu mahellesindeyiz.


Yolda bir telefon Haydi Ercan abi çay hazır olsun derken Küfeyi omuzladığımız gibi eski günlerin YABASI saman toplama ve yükleme işleri geldi birden aklımıza taki yıllar öncesinden yaptığımız gibi. 
Ercan Abinin güzel çayından ve güzel sohbetten sonra kaldığımız yerden devam eden yolculuğumuz Hacıuslu Köyüne doğru devam etti.


çay molası bittikten sonra kaldığımız yerden devam eden yolculuğmuz Hacıuslu Köyü-Yukarı Hocalar- Aşağı Hocalar- Vakıf sakallar derken güzel sohbet ile Kirencik Köyündeyiz.
Kirencik köyü girişinde Bıçak bileme aracından tarihte kullandığımız tarım aletleri hala o günkü güzelliğini koruyor.
Kirencik Köyünde Vakıf Köyü Muhtarı Sadullah KARAHAN, Öğberler Köyü Muhtarı Dursun GÜLER ve Kirencik Köyü Muhtarı Mehmet ASLAN ile güzel bir sohbetle Çaylarımızı yudumladıktan sonra Yolculuğa kaldığımız yerden devam ettik.


Yeniköy sokaklarına geldiğimizde sıcak ve dostane karşılama ile Yeniköy'ün parke çalışmalarına katıldık ve Yeniköy Muhtarı Orhan AKKURT'a  hayırlı olsun temennisinde bulunduktan sonra
Yeniköy Camisinin Bahçesindeki mola ve yolumuza kaldığımız yerden devam ederkenÖğberler Köyünde Hüseyin Amca ile sohbete koyulduk saat 18:00 sularında öğberler Köyünden Kdz Ereğli Yolculuğuna devam ettik.

Tabi bu bir başlangıç iken bundan sonra hafta sonları köy gezilerimiz devam edecek katılmak isteyenler olursa yolllar bizlere açık olduğu gibi sizlere de açık olacaktır.

Köylerimizin Tüm Fotoğraflarını tek tek kare içine alırken onlarıda ayrı platform da sizlerle paylaşacağız.

Sevgi ve Saygılarımla
Armutlucuma Çevre köyleri Web Sitesi Yöneticisi
Ali ATAR  
5928 kez okundu

Yorumlar

     05/08/2014 16:59

devami nerede
hamide orhan

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret729105
Armutlucuma Forum
Sizin İçin Seçtiklerimiz
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.913815.9775
Euro16.836516.9040
Site Haritası