• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
☎️ Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
🚚 Esnaf - Ticaret - Hukuk - İnşaat - Oto Bakım - Ulaşım - Nakliye - Mobilya Telefon ve Adresleri
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Armutlucuma
Hava Durumu
☎️ Ortaköy Köyü ve Ortaköy Köyü Muhtarlığı Telefon Numarası

Ortaköy Köyü Muhtarı Erol ÖZSOY

Telefon Numarası ☎️ 0536 246 99 50

Ortaköy Köy Muhtarı Erol ÖZSOY

Köyün kültürü tam bir Osmanlı geçmişine dayanmaktadır, Osmanlı köylüsünün topraktan yetiştirip elde ettikleriyle yaşamak geçinmektir.

En güzel eğlenceleri düğünleridir. Mehter takımlarıyla 3 gün 3 gece süren düğünleri, yeme içmeleri yardımlaşmalarıyla ünlü bir köyümüzdür, misafir perverdirler. Ereğliye ün veren yemeklerin çoğu bu şirin köylerimizin marifetlerindendir, meryam ana çok güzel yemekler yapar. Zonguldak iline 95 km, Ereğli ilçesine 35 km uzaklıktadır.

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ayrıca TTK ve Ereğli demirçelikte köylümüzün istihdamında önemli yer tutmaktadır.

Sporda futbol turnuvalar düzenlenmektedir, köyümüzün iki tarafı ırmakla çevrili olmasından dolayı hem köyümüzün gençleri hem de Zonguldak civarından balık avlamaya gelenlerce avcılıkta ön plana çıkmıştır.

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Yıllar önce ereğli Ortaköy karayolu sözü verilip proje çıkarılmışsıda seçim vaadi olarak havada kalmıştır.

Alıntı

ARMUTLUCUMA CİVAR KÖYLERİ MUHTARLARI TELEFON NUMARALARI

  
283 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret734009
Armutlucuma Forum
Sizin İçin Seçtiklerimiz
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.649816.7165
Euro17.357917.4275
Site Haritası