• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
☎️ Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
🚚 Esnaf - Ticaret - Hukuk - İnşaat - Oto Bakım - Ulaşım - Nakliye - Mobilya Telefon ve Adresleri
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Armutlucuma
Hava Durumu

Tarihi Değirmenlerimiz Aydın - Kabakoz ve Yazıören Değirmeninden Geriye KalanlarBir zamanlarım tarımın bereketli ve hareketli olduğu dönemlerde Armutlucuma'da Aydın çayının çalıştırdığı 3 adet su değirmeni Armutlucuma ve komşu köylerine hizmet vermekte idi.ülkemizde ve köylerimizde tarımın yok olmasıyla su değirmenlerimizde yok olmaya başlamış;

Kışla mahallesinde bulunan kabakoz ve sak'a değirmeni içler acısı bir hale gelmiş otların ve yabani hayvanların barınağı olmuş gibi görünüyor.

Armutlucuma içinde bulunan Aydın köyü ve Yazıören değirmenlerinin durumalrıda kışla mahallesinde bulunan değirmen gibi olmaması dileğiyle tarihimize kültürlerimize sahip çıkalım.
Aydın Köyü değirmeni biraz düzenleme ile gelecek nesiller müze gibi korunabilir. Değirmentaşı Mısır Buğday boazı hala sağlam olan aydın Köyü un değirmenin koruma altına alınması bir kültürn yok olmaması demektir.

İşte o Kışla mahallesinde bulunan değirmenden içler acısı resimler.


Bu değirmenlere bir gün ihtiyaç duyabiliriz.

Onları koruyalım sahiplenelim.

Bölgemizde Çalışan Tek değirmen olan Çaylıoğlu Yenidoğancılar Köyündeki değirmen bu hafta (13 MAYIS 2014 SALI) Samanyolu Tv Maceracı proğramında saat 23:00 sularında yayına gircektir.
Bölgemizde çalışan tek değirmen olan bu değirmenin nasıl çalıştığını görmek için mutlaka izleyin; Çünkü onlar tarihi değerlerdir.
08-05-2014


Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret734624
Armutlucuma Forum
Sizin İçin Seçtiklerimiz
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Site Haritası