• https://www.facebook.com
  • https://twitter.com/
Armutlucuma Tarihi
☎️ Armutlucuma Civar Köyleri Muhtarları Telefon Numaraları
🚚 Esnaf - Ticaret - Hukuk - İnşaat - Oto Bakım - Ulaşım - Nakliye - Mobilya Telefon ve Adresleri
Aramızdan Ayrılanların Anısına
Armutlucuma
Hava Durumu

Ali ATAR Armutlucuma Hakkında


Aslen 1971 Nufus kayıtlarında 1973 doğumluyum. İlkokulu Armutlucuma’daki Aydın  İlkokulu’da bitirdikten sonra köyümüze en yakın ortaokul Çaylıoğlu ’da olduğundan her sabah Güneşli Ortaokulu’na  köyümüzün yolcu arabaları ile giderek bitirdim.

Ortaokul  3. Sınıfta Kdz Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi sınavlarına girdim ve bu sınavda Döküm bölümünü kazandım.


Ortaokul ve Lise yıllarında yaz tatili ve cumartesi – Pazar günlerini Armutlucuma’da Dayımın (Alaattin UÇAR) Bakkalında çalışarak geçirdim. Üniversite sınavında Alaplı Yüksek okulu kazandım kayıt yaptırmadığımdan okul hayatımız burada sona ermişti.


1989 yılında Marmaris yolculuğu ardından 01 HAZİRAN 1989 yılında Sivas Köylühisar Bahçeköy’de Krom madeninde çalışmaya başladım. İlk SSK sicil numaramı buradan aldım.

Sivas ‘taki çalışmadan ayrıldıktan sonra İSTANBUL – ŞİLE ilçesine Bağlı AĞVA’ya çalışmaya gittim. 1991 yılında burada başladığım çalışma, 1993 yılında askere gidene kadar devam etti. 1993 yılı ağustos ayında Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’na Askere gittim. Askerliğimi Hava Piyade  Çavuş olarak yaptım ve 1995 yılı Şubat ayında teskere aldım.

Mart ayı başlarında ramazan bayramı olması dolayısıyla Bayram sonrası tekrar İstanbul Şile’ye çalışmaya gittim. 1997 yılında Evlilik hayatıyla beraber iki kız bir erkek olmak üzere üç çocuk sahibi oldum. 1998 yılına kadar İstanbul'da devam eden çalışma hayatım 1998 yılı temmuz ayında Erdemir’de taşoren firmaya girerek sona erdi. Erdemir de yaklaşık 23 ay taşoren firmada çalışırken sınavla Erdemir Personeli oldum. Yaklaşık olarak 3 yıl manevracı 7 yıl Lokomotif Makinisti olarak çalıştıktan sonra şu anda Vardiya Formeni olarak Erdemir’de çalışmaktayım.

Tüm bu işleri yaparken çok sevdiğim Köyüm ARMUTLUCUMA’yıda unutamadım. Köylerimizin tanıtımı için neler yapabilirdim. Onlar üzerinde dururken ülkemizde sosyal ağlar çoğalmaya başlamıştı. Bizlerde köyümüzü bu ağın içine atabilirmiyiz derken önce asarlı.com sitesinde bir sayfa derken Amutlucuma Forum sitesini açmıştım.


Bir çok üyeden forum sitesinin zor olduğu daha basit bir sitenin olması gerektiği bildirimlerini aldım. 2012 yılı Temmuz ayının 8’inde www.armutlucumaliyiz.com adında bir Web Sitesi açarak köylerimizi daha iyi tanıtmaya karar verdim. Devrek Ereğli Karayolu’ndan Köylerimizin tüm güzelliklerini sizlerle paylaşmaya çalıştık ve paylaşmaya devam ediyoruz.


Uzun ve yorucu olan bu yolculuğun içinde köylerimizin tanıtımı ve Güncel ve güzel haberleriyle sizlerinde vereceği destek ile buluşmaya devam edeceğiz.Ali ATAR
Armutlucuma Çevre Köyleri
Web sitesi Yöneticisi

Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret734624
Armutlucuma Forum
Sizin İçin Seçtiklerimiz
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Site Haritası